Tarptautiniame kongrese European Health Prevention Day Vokietijoje Lietuvos sveikatinimo sektorius sulaukė didelio susidomėjimo

Gausus Lietuvos sveikatinimo įstaigų atstovų būrys  Eglės sanatorijaSanatorija Gradiali, Grand SPA Lietuva,  SPA VILNIUS, Travel Lithuania atstovavo Lietuvą Tarptautininiame Kongrese European Health prevention day. Konferencija vyko  viename iš žinomiausių Vokietijos kurortų Wiesbadene. Lietuva buvo kongreso šalis partnerė ir renginio dalyviams pristatė net du pranešimus, organizavo kontaktų renginį su Vokietijos sveikatinimo sektoriaus turizmo operatoriais. SPA VILNIUS vadovas Dr.Rokas Navickas skaitė pranešimą apie gamtinių išteklių naudą sveikatinimui ir kodėl sveikatos turizmas tampa populiarus pasaulyje. Asociacijos prezidentas ir Eglės sanatorijos vadovas Artūras Salda dalinosi įžvalgomis apie sveikatinimo sektoriaus ateitį ir svarbą -kaip greičiau įveikti COVID-19 pandemijos padarinius? Pranešimų metu pristatytas Eglės sanatorijos tyrimas, kaip veikia reabilitacija post covid pacientus ir kokių rezultatų pasiekta, kaip Lietuvos sveikatinimo įstaigos adaptavosi ir diegė naujoves ir technologijas pandemijos metu, kokį svarbų vaidmenį sveikatos stiprinime vaidina sanatorijos, sveikatinimo įstaigos ir pabrėžė ne tik reabilitacijos, bet ir prevencijos svarbą ir kurortų vaidmenį jame. Lietuvos kurortai tampa vis daugiau žinomi Europoje dėl savo gydymo ir sveikatinimo ilgamečių tradicijų, kuriose naudojami gamtiniai ištekliai: mineralinis vanduo, gydomasis purvas, klimatas.

su ambasadoriumi

2019m. Vokietijos turistų nakvynių Lietuvoje  buvo 544.536 nakvynės/ 233.407 vokiečių bendras apsistojimo vidurkis 2.33 nakvynės pagal visus skaičius tai pirma EU šalis pagal atvykstančius turistus Lietuvoje.

2019m. Vokietijos sveikatos turistų, kurie atvyko sveikatinimo, reabilitacijos ir prevencijos tikslais į Lietuvą sudarė 135.453 nakvynės/11.181 turistas  t.y. 25 proc. visų nakvynių Vokietijos turistų (jų bendras nakvynių skaičius Lietuvoje 544.536 nakvynės, iš jų 135.453 nakvynės sveikatinimo įstaigose ir apsistojimo vidurkis 12 nakvynių).

Dėl ko svečiai vyksta į Lietuvą:

  • saugi ir rami šalis;
  • kokybiškos sveikatinimo paslaugos;
  • infrastruktūra, kainos ir kokybės santykis pvz. sveikatinimo paketas asmeniui nuo  87 Eur su pilnu maitinimu ir 5 procedūromis;
  • gamtiniai ištekliai: mineralinis vanduo, purvas ir klimatas (ne visi Europos kurortai turi šiuos gamtinius išteklius);
  • vienas populiariausių Sanatorinis gydymas pagrįstas natūraliais ir performuotais veiksniais, paremtas senomis tradicijomis, integruotomis į šiuolaikinę mediciną.

Po tarptautinio kongreso Wiesbadene Lietuva gavo kvietimą organizuoti Quality in Health Prevention e.V.  vasaros suvažiavimą, kuris įvyks birželio 8-10 dienomis Birštone.

Konferencijos medžiaga: HPD2021