K.Dineikos konferencija Šiandieninės medicininės reabilitacijos ir antirecidyvinio sanatorinio kurortinio gydymo tendencijos ir iššūkiai

06.21 konferencija
Birželio 21d. Druskininkuose įvyko jau antroji garsaus kurortologo Karolio Dineikos vardo mokslinė-praktinė konferencija, subūrusi kurortologiją puoselėjančius, mylinčius ir prijaučiančius žmones iš visos Lietuvos.
Susirinkę gydytojai, slaugytojos, kineziterapeutai, ergoterapeutai ne tik kalbėjo apie sveikatinimą, tačiau ir savo pavyzdžiu rodė, jog tuo visiškai tiki ir praktikuoja: konferencijos metu net tris kartus surengta mankšta, įskaitant dvi pagal Karolio Dineikos mokymą.
Tuo pačiu antrąkart istorijoje buvo įteikta Karolio Dineikos vardo premija kurortologijai ir medicininei reabilitacijai nusipelniusam žmogui – šįkart juo tapo ilgametis “Eglės sanatorijos”, o šiuo metu “Draugystės” sanatorijos medicinos direktorius Arvydas Balčius. Labai džiaugiamės FMR gydytojo  Arvydo Balčiaus įvertinimu.
Dar keli svarbūs punktai, kuriuos asociacijos prezidentas Artūras Salda išskyrė šioje konferencijoje iš pranešimų:
– medicininė reabilitacija yra neatsiejama nuo sanatorijų, o sanatorijos – nuo medicininės reabilitacijos;
– Pasaulyje rekomenduojame bent 5% sveikatos apsaugos biudžeto skirti medicininei reabilitacijai, tačiau Lietuvoje neskiriame net 4%;
– medicininės reabilitacijos įkainiai yra smarkiai per maži – Santaros klinikų reabilitacijos skyriuje darbuotojų atlyginimai sudaro 120% jų gaunamų pajamų, nekalbant jau apie kitas išlaidas;
– kineziterapija turi naują trendą – Environmental Physiotherapy, kur akcentuojama judėjimo nauda tausojant žemę ir jos resursus;
– Lietuvoje net 36,6% paauglių patiria lėtinį skausmą.
Atskiras bravo Eglės sanatorija vyr. kineziterapeutei Lina Zukauskiene, kuri pristatė Eglės sanatorijos klientų mėgstamą procedūrą “Takas sveikatos link”, suderinančią judėjimą, klimatoterapiją, psichoterapiją, mindfulness ir miško terapiją.
Ačiū asociacijos ir Drusnininkų bendruomenei bei kolegoms iš Druskininkų savivaldybės ir kartu dėkojame Vilniaus universiteto komandai už puikiai suorganizuotą konferenciją.
Pasak asociacijos prezidento A. Saldos – kurortologija ir medicininė reabilitacija visų pirma yra žmonės. Tad labai džiaugiuosi, jog organizuojamos tokios konferencijos ir jose įvertinami šiai sričiai nusipelnę žmonės.

Prenešimų medžiaga

Loader Loading...
EAD Logo Taking too long?

Reload Reload document
| Open Open in new tab

Parsisiųsti [1.26 MB]

Loader Loading...
EAD Logo Taking too long?

Reload Reload document
| Open Open in new tab

Parsisiųsti [903.14 KB]

Loader Loading...
EAD Logo Taking too long?

Reload Reload document
| Open Open in new tab

Parsisiųsti [16.87 MB]