Kurortologinių mokslinių tyrimų įgyvendinimui telkiamas tarpsektorinis bendravimas

img

Š.m. sausio 7 d. Lietuvos sveikatos mokslų universiteto rektoriaus prof. Rimanto Benečio iniciatyva įvyko diskusija apie kurortologinių mokslinių tyrimų plėtrą Lietuvoje.

Diskusijoje dalyvavo Lietuvos sveikatos mokslų universiteto, Lietuvos kurortų asociacijos ir Nacionalinės sanatorijų ir reabilitacijos įstaigų atstovai. Susitikimo metu dalintasi mintimis dėl kurortologijos mokslinių tyrimų plėtros, naujų mokslinių iniciatyvų kurortologijoje bei mokslo įrodymais grįstų natūralių gamtinių veiksnių pritaikomumo visuomenei, bendradarbiavimo galimybių kurortologijos srityje.

Diskusijos metu nuspręsta vystyti tarpsektorinį bendradarbiavimą ir pasirašyti trišalę bendradarbiavimo sutartį, kuri padėtų sutelkti bendrus resursus kurortologinių mokslinių tyrimų įgyvendinimui.

Plačiau: LSMU imasi lyderystės kurortologijoje | LSMU (lsmuni.lt)

Lietuvos kurortai, kurortinės teritorijos ir sanatorijos kreipiasi į Vyriausybę: siūlo sektoriaus atsigavimo planą

Lietuvos kurortų asociacija ir Nacionalinė sanatorijų ir reabilitacijos įstaigų asociacija penktadienį Birštone surengė tarptautinę konferenciją, kurioje diskutavo apie kurortų, kurortinių teritorijų ir sveikatingumo verslo stiprinimą Lietuvoje popandeminiu laikotarpiu. Atsižvelgdamos į konferencijoje išsakytus argumentus, asociacijos siūlo stiprinti sektoriaus įstatyminę bazę, priimti šiuo metu parengtą LR Kurortų ir kurortinių teritorijų darnaus vystymo įstatymo projektą, tobulinti finansavimo modelį, inicijuoti mokslinius tyrimus ir taip prisidėti prie šalies ekonominio atsigavimo skatinimo.